BÜYÜK SAKSI

Büyük saksı kavramı özellikle son yıllarda inşaat sektöründeki gelişmeler ile birlikte daha çok gündeme gelmeye başlamıştır. Büyük saksı genellikle avm, otel, toplu konut projeleri gibi yapıların peyzaj düzenlemelerinde büyük bitkilerin dikimi amaçlı kullanılmaktadır. Büyük saksı imalatı için birkaç farklı materyal kullanılabilir. Bu materyallerin fiyat performans olarak en avantajlısı büyük fiber saksı dır. Bir diğer ismi ile büyük polyester saksı ve büyük ctp saksı da denilen büyük fiber saksılar gerek kullanım ömürlerinin çok fazla olması, gerek her ölçü ve modelde yapılıyor olması ve gerekse de her renk üretimi yapılabilmesi ile diğer büyük saksı alternatifleri arasında ön plana çıkmaktadır. Decoratime olarak ürün kalitesine son derece önem veriyor ve istenilen her ölçüde büyük fiber saksıyı en ince ayrıntısına kadar planlayıp, üretimini gerçekleştirip uzun yıllar sorunsuz kullanma garantisi veriyoruz.

Büyük saksı için bir diğer alternatif de büyük ahşap saksı dır. Büyük ahşap saksılar genellikle kalın malzemeden yapılırlar (3,6cm * 8,5cm). Piyasada ahşap saksı yapımı için birçok alternatif bulmak mümkün olmakla birlikte, doğru saksı ölçüsü için doğru üretimin yapılması son derece önemlidir. Eğer saksının büyüklüğüne göre yapılan imalatta gerekli malzeme kullanılmaz ise çok kısa bir süre sonra saksı işlevini kaybedip daha büyük sorunlar açacaktır. Büyük ahşap saksı yapımında ithal çam, thermowood ireko, kompozit deck gibi malzemeler de sıklıkla kullanılmaktadır.

Büyük saksılarda ayrıca metal saksılar da bir alternatif oluşturabilmektedir fakat gerek büyük ölçülerde çok ağır olmaları, gerekse de korozyona fazla dayanamamaları fazla tercih edilmelerini engellemektedir. Alternatif olarak paslanmaz büyük saksı tercih edilebilir fakat bu tercihde de yatırım maliyetinin diğer alternatiflere göre çok daha yüksek olacağı göz ardı edilmemelidir.

Büyük saksı imalatı işi projeye, kullanılacağı alana ve kullanılacak bitkiye göre değişiklik göstermekle birlikte, ilerde telafisi olmayan sonuçlar doğuracağından daha üretim aşamasında çok iyi planlanarak yapılması gereken bir imalattır. Siz de büyük saksı yaptırmak istiyor ve bu konuda destek bekliyorsanız bize hemen ulaşın.

[ratings]