Büyük Saksı Fiyatları

Büyük Saksı Fiyatları

Farklı Büyüklükte Bitkiler İçin Uygun Saksılar

Konutlarımız ve ofislerimizde de kamunun kullanımına açık alanlarda da bitkilerin pozitif etkisi ve görselliğe katkısının inkâr edilmesi mümkün değildir. Bitkilerin yetiştirilmek istendiği alanın özelliğine göre türleri ve boyutları değiştiğinden buna uygun saksıların kullanılması bir zorunluluktur. Büyük boy çiçekler ve ağaçların dikilmesi için kullanılan büyük saksı fiyatları da özelliğine göre değişmektedir. Özellikle parklar ve yüksek tavanlı alışveriş alanlarındaki boşluklar için kullanılan büyük boy saksılar yeşillendirme çalışmalarında kullanılabilecek önemli bir alternatiftir.

Büyük Boy Akıllı Saksılar

Büyük saksı fiyatları ne tür bir saksı kullanılmak istendiğine de bağlıdır. Değişik özelliklere sahip saksı modellerimizin ihtiyacı karşılayacak şekilde istenen boyutta üretilmesi mümkündür. Bu kapsamda farklı boylarda üretilen saksı çeşitlerinden biri de akıllı saksılardır. Akıllı saksılar sürekli ve düzenli sulanmaya ihtiyaç duyan bitkilerin canlılığını korumak ve solmasını önlemek için sık aralıklarla sulanması ihtiyacını ortadan kaldıran pratik çözümlerdir. Toprak haznesinin altına konumlandırılmış olan su haznesinden ihtiyaç duyduğu kadar suyu dilediği zaman alabilen bitkiler hem susuz kalmaya hem de fazla sulanmaya karşı korunmuş olmaktadır. Su göstergesi takip edilerek belirli aralıklarla su haznesinin doldurulması yeterli olup, bitki kendi ihtiyacını ortam sıcaklığına ve türünün özelliğine bağlı olarak kendi belirlemektedir. Suyun köklere dengeli ulaşmasını sağlayan akıllı saksılar bitkilerin sağlıklı bir gelişim seyri göstermesinde etkilidir. Saksıdaki bitkiyi ya da toprağı değiştirmek de oldukça kolaydır. Görünüm açısından da estetik olan bu saksılar dekoratif amaçlarla tercih edilebilmektedir.

Büyük Saksı Fiyatları

Büyük Saksı Fiyatları

Polyester Saksılarda Farklı Boyutlarda Üretim Yapılabilir

Farklı büyük saksı fiyatları oluşmasına neden olan malzeme çeşitlerinden biri de polyester saksılardır. Diğer ürünlere kıyasla oldukça ekonomik olan polyester saksılar aynı zamanda dayanıklı ürünlerdir. Bu nedenle yoğun bir şekilde kullanılan alanlarda daha fazla tercih edilmektedir. Nerede kullanılacağına bağlı olarak üretim boyutları değiştirilebilmektedir. Farklı renklerde üretilebilen polyester saksıların uzunluklarının yanı sıra şekilleri de oval ya da köşeli olmak üzere değişmektedir. Fiyatlarda modelin ve malzeme kalitesinin belirgin bir etkisi vardır. Büyük boy polyester saksıların fiyatını etkileyen bir başka husus ise dayanıklılığını artıracak bir üretim tekniği kullanılmış olmasıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.