Saksı Modelleri

saksı modelleri

Bulunduğum mekanda mutlaka bir çiçek, bir bitki olsun diyenlerdenseniz, bunu yapmanız çok kolay. Ne yetiştirmek istediğinize ve nerde bulunacağına karar verin. Sonra ise çiçeğinize uygun bir saksı seçin. Uygun bir saksı seçimi gerçekten çok önemlidir. Aynı zamanda dekor olarak da kullanılan saksıların rengi, boyutu, biçimi önemlidir. Yetiştireceğimiz bitkinin cinsine, kaplayacağı alana göre seçeceğimiz saksı değişecektir.

Gösterişten hoşlanıyor ve havalı olmak istiyorsanız,  ışıklı saksı tam size göre. Size ve sevdiklerinize, bir renk cümbüşü sunan ışıklı saksı; görünüşü itibarıyla çok şık görünür. Saksılara bambaşka hava katar. Çiçeklerinize ayrı bir güzellik sağlar.  Evde, ofiste, mutfakta, yazlıkta, bahçede ve istediğimiz her yerde kullanabileceğiniz ışıklı saksılar aynı zamanda, aydınlatma özelliği de sağlamaktadır.

Sadelikten ve doğallıktan yana olanlara ise tavsiyemiz, kullanışı rahat ve pratik olan ahşap saksılardır. Ahşap her yerde olduğu gibi, çiçek ve bitki yetiştirmede de önemli bir dekorasyon malzemesidir. Tabii ahşap saksının ömrünü uzatmak için, ahşap saksıya emprenye adı verilen bir işlem uygulanmaktadır. Bu uygulamayla, ahşap saksıda oluşabilecek çürüme, böcek tahribati, yanma, deformasyon ve benzeri olayları önlenmiş olmaktadır.

Dış mekanlarda bulunduracağınız bir çiçek ya da bitki ise, fiberglass saksı tam size göre. Fiberglass saksı, dayanıklı ve sağlam yapısı ile uzun süre kullanabilmektedir. Bu özelliklerin yanında Fiberglass saksılar; hafiftirler, paslanmazlar ve dış uyaranlardan etkilenmezler, su geçirmezler, sıcak ve soğuktan etkilenmezler, darbelere dayanıklıdırlar.

Değişik renk, biçim ve boyutlarda birbirinden şık saksı modellerimizle hizmetinizdeyiz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.